Loading

Микола Михайлович Бондаренко людина непересічного таланту, автор більше тисячі художніх робіт, чиї виставки відбулися у багатьох країнах світу, кавалер ордена «За заслуги» III ступеня, Заслужений діяч містецтв України. Пройшов непростий життєвий і творчий шлях, який привів його до міжнародного визнання та заслуженої любові й поваги в Україні.

Прізвище Тараса Шевченка і те, що він писав книжки, я запам`ятав ще з тих часів і запам`ятав ось чому: довгими зимовими вечорами в нашій хаті читали книжку Шевченка. Я і зараз пам`ятаю її зовнішній вигляд: товста, з обтертими напівкруглими палітуркою та сторінками, потріпана, якогось бруднуватого сіро-зеленого кольору. Її приносив на читання наш сусід, Зацаринний Іван. Скільки разів мати, Галина Севастянівна, просила його залишити книжку почитати, та він не погоджувався, боявся, що ми її дорвемо. "Я навіть від своїх ховаю Шевченка в скрині", — казав дядько Іван.

Гравюри в більшості своїй виконані в класичній чорно-білій манері. Саме світло і темрява, подані в зіткненні, доведені до символічного звучання, допомагають передати всю силу поезій Шевченка.

Працюю лише тоді, коли подумки побачу та відчую образ того чи іншого вірша (рядка) Шевченка. В своїх ліноритах я ніколи не відходив від сюжетної лінії віршів поета. Тому у мене немає гравюр "за мотивами", бо вважаю — Тарас Григорович настільки глибокий почуттями і думками в своїх творах, що тільки б вистачило розуміння та ще й уміння художнику все це відобразити в своїх творах.
Є кілька робіт і в кольорі — це виходить тоді, коли я бачу роботу саме так, а не придумую якесь кольорове рішення.

Найбільш плідно працює митець над шевченківською темою в малій графіці — ексклібрисах.

У поезії Шевченка мені подобається повнота вираження: за думкою завжди емоції, настрій; за емоціями — глибина, на перший погляд, ніби простої думки.

Не зміряти народну шану Кобзареві. Спливають роки, але любов до полумяного Тарасового слова не згасає в сердцях людських. Образ Кобзаря надихає нові покоління художників, які в роботах увічнюють всесвітню славу поета.

Аналізуючи творчий доробок Миколи Бондаренка, переконуємось, що він не повторює класиків, а йде своїм шляхом осмислення теми, бачення образів його поезії.