Loading

Олег Шупляк – заслужений художник України, член Національної спілки художників України, лауреат премії імені Михайла Бойчука, переможець Всеукраїнського відкритого конкурсу на кращий ескіз логотипу з відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

Цей логотип був на сітілайтах у Києві на Майдані під час Революції Гідності.

Свою найвідомішу серію "Двовзори" (авторська назва картин-ілюзій з подвійним змістом) митець розпочав саме з портрету-ілюзії Тараса Григоровича. Двовзори – це вміле поєднання абсолютно різних жанрів, символічний зв'язок вічних шедеврів та їх авторів.

Особливістю Олега у цьому жанрі є саме українська тематика. Художник пояснює своє тяжіння до національного колориту так: "Це не випадково, адже мистецтво знебарвлюється, коли зникає національне".

Першу картину "Кобзар" з подвійним змістом бережанський художник завершив у 1992 році. При першому погляді на неї бачиш традиційний український пейзаж, та варто відійти подалі – і обриси дніпровських круч і грозового неба перетворюються в обличчя Тараса Шевченка, яке доповнює фігура молодого кобзаря.

Чому саме Тарас Григорович? Олег розповідає, що малював її в час, коли Україна нарешті здобула незалежність. Всіх сповнювали радість та надія на краще. "А хто, як не Шевченко, стільки мріяв про незалежність?" – каже художник.

Кінцевий варіант роботи "Дух свободи". Авторський повтор цієї картини продали на інтернет-аукціоні в 2021 році за 20 тисяч гривень.

"Аукціон організували волонтери. За виручені кошти придбали стоматологічний автомобіль для бійців, які служать на передовій", – розповів Олег Шупляк.

Це як головоломки. Вдивляючись в них, завжди намагаєшся віднайти щось приховане, щось загадкове і таємниче. А загадки люблять всі...

Під час Майдану художник створив картину-ілюзію про українську революцію, використовуючи свою особливу техніку. На фоні шин, барикад і повстанців можна побачити портрет Тараса Шевченка

Зображення картини Олега Шупляка "Борітеся – поборете!" було використано для оформлення сцени під час Революції Гідності у Києві.

Коли я почав експериментувати з оптичною ілюзією, – мені хотілось, щоб мої картини обов’язково відрізнялися національним колоритом. Я хотів відобразити всі національні символи в одній картині – і Дніпро, і кручі, і політ сокола, і козака з бандурою. І, головне, щоб всі символи разом створили образ найвеличнішого сина України – Тараса Шевченка. Спочатку це завдання здавалося непосильним. Я довго думав, але одного разу в світлотінях скульптури Шевченка я побачив всю композицію одразу і взявся втілювати її на полотні.

У 2014 році, коли почалася російсько-українська війна, Олег Шупляк створив ілюстрацію до поезії Тараса Шевченка "Реве та стогне Дніпр широкий..."

Авторські репродукції Олега Шупляка зберігаються у музеї "Батьківщина Т. Шевченка" у рідному селі поета – Шевченкове Черкаської області (колишня Кирилівка). Картини-ілюзії з портретом Тараса Шевченка знаходяться у колекції Національного музею Т. Шевченка у Києві.

А також у постійно діючій експозиції наукового центру Онтаріо в Канаді.

Загалом Олег Шупляк присвятив Тарасу Григоровичу Шевченко близько 200 робіт.

Джерела

http://na-skryzhalyah.blogspot.com/2020/03/blog-post_28.html

https://suspilne.media/111981-majze-dva-desatki-kartin-na-sevcenkivsku-tematiku-napisav-hudoznik-iz-ternopilsini/

Матеріал підготувала провідний бібліотекар Бойко Ю. О.